Kiinnostaisiko LUMA-aineiden opetus Aurinkorannikon suomalaisessa koulussa?

Haemme joukkoomme matematiikan ja kemian opettajaa lukioon ja peruskouluun.

Arvostamme positiivista -ja kehittävää asennetta, oppilaslähtöistä työotetta, yhteistyökykyä sekä aitoa kiinnostusta oppilaiden kohtaamiseen. Etsimme aktiivista, kehitysmyönteistä ja yhteistyökykyistä opettajaa, joka osaa toteuttaa yksilöllisiä ja toiminnallisia oppimisjärjestelyjä erilaisille oppijoille, käyttää joustavasti moninaisia työtapoja sekä suunnitelmallista yhteistyötä muiden opettajien ja ohjaajien kanssa.

Eduksi katsotaan monipuolisuus sekä taito ja innostus opettaa luokka-asteilla 1–9.

Jos tunnistit itsesi kuvauksesta ja olet valmis aloittamaan työt Espanjassa Fuengirolassa elokuussa 2024, laitathan meille hakemuksesi 30.4.2024 viimeistään klo 16 Suomen aikaa osoitteeseen rekrytointi@suomalainenkoulu.net

Työsuhteen tiedot:

Opetusvelvollisuus: 20 vvh

Palkkaus: 2485,80 € + lukiokurssien palkkio + kokemuslisät

Työsuhteen kesto: 1.8.2024 – 30.6.2025

Kelpoisuusvaatimukset määräytyvät kelpoisuusvaatimuksista annettujen asetusten mukaan. Tehtävään valitun on toimitettava rikosrekisterilain 6 § 2 momentissa tarkoitettu rikosrekisteriote. Työsuhteessa noudatetaan neljän kuukauden koeaikaa.

Hakemukseen tulee liittää CV, motivaatiokirje ja lyhyt 2min videoesittely itsestäsi.

Yhteystiedot 

Lisätietoja tehtävästä antaa apulaisrehtori Laura Vairila

torstaina 25.4. klo 14.00-15.30 (Suomen aikaa) p. +34 634 690 668 tai kysymykset osoitteeseen: laura.vairila@suomalainenkoulu.net

hakemukset osoitteeseen:

rekrytointi@suomalainenkoulu.net